SR205E224MAA datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    SR205E224MAA
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation SR205E224MAA Capacitance: 0.22 uF Dimensions: 3.175 mm W x 5.08 mm L x 5.08 mm H Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 2.54 mm Operating Temperature Range: + 10 C to + 85 C Product: Conformally Coated MLCCs Series: SR Temperature Coefficient: Z5U Termination Style: Radial Tolerance: 20 % Voltage Rating: 50 Volts